Misiune economică China şi Hong Kong, 22 aprilie – 04 mai 2015
În perioada 22 aprilie – 04 mai 2015 o delegaţie a oamenilor de afaceri din judeţele Suceava, Iaşi şi Neamţ a participat la Misiunea economică organizată de Camera de Comerţ şi Industrie Suceava în China şi Hong Kong.
Scopul acestei misiuni l-a constituit vizitarea China Import Export Fair – Târgul din Canton, eveniment ce a avut loc în Guangzhou, fiind la cea de a 117-ea ediţie. Totodată, s-a urmărit şi dezvoltarea relaţiilor economice între oamenii de afaceri români şi cei din China sens în care au fost perfectate întâlniri la Ambasada României la Beijing.
Cei 48 de participanţi la Misiune au avut parte şi de un program de vizitare extrem de variat al obiectivelor turistice aparţinând culturii şi civilizaţiei poporului chinez, inclusiv vizitarea oraşelor Beijing, Shanghai, Guilin, Guangzhou şi Hong Kong.


































