De miercuri, 15 martie, intră în vigoare noi reguli pentru restaurante, fast-food-uri sau cantine, care vor trebui să adauge în meniuri toate ingredientele folosite în preparate, cantitatea lor și valorile nutriționale.
De miercuri, 15 martie, intră în vigoare noi reguli pentru restaurante, fast-food-uri sau cantine, care vor trebui să adauge în meniuri toate ingredientele folosite în preparate, cantitatea lor și valorile nutriționale.