Cotidianul Monitorul de Suceava, Camera de Comerţ şi Industrie Suceava, Complexul Turistic „Conacul Domnesc” Suceava şi Federaţia Patronală IMM Suceava au organizat vineri seară, pe 12 decembrie, la Conacul Domnesc din Şcheia, a treia ediţie a Galei “Top 10 Suceveni”, eveniment care a reunit peste 500 de invitaţi.
Gala „Top 10 Suceveni” este o manifestare organizată în semn de mulţumire pentru 10 oameni speciali, 10 suceveni care au făcut performanţă în domeniile în care activează, oameni simpli, dar speciali şi inimoşi, ce ar trebui să reprezinte repere ale societăţii de astăzi.
Dincolo de fast şi rafinament, dincolo de momentele artistice prezentate, de cei 10 eroi ai judeţului nostru, organizatorii au dorit să atragă atenţia asupra nevoilor cu care se confruntă un copil de 14 ani, un campion care a adunat deja medalie după medalie la competiţiile de atletism la care a participat, sens în care a avut loc o licitaţie în cadrul cătreia iubitorii de artă, de carte, colecţionarii de diverse obiecte au avut rara ocazie, cea de a intra în posesia unor piese deosebite, contribuind totodată, prin achiziţionarea lor în context competiţional, la demersul caritabil al evenimentului.
