Cea dea XIV-a ediţie a târgului Agro Expo Bucovina a fost organizată în parcarea Iulius Mall Suceava, de Camera de Comerţ şi Industrie Suceava în parteneriat cu Primăria Suceava, Consiliul Judeţean, Instituţia Prefectului, Ministerul Agriculturii şi Dezvoltării Rurale, Direcţia pentru Agricultură şi Dezvoltare Rurală şi Centrul Cultural „Bucovina”.
Și această ediție a fost, asemenea celor din anii trecuți, cea mai complexă manifestare de acest gen din zona de Nord-Est a României, având ca scop promovarea agriculturii din ţara noastră, a potenţialului zootehnic autohton, a produselor tradiţionale şi a echipamentelor şi utilajelor agricole, toate acestea într-un spațiu expozițional de 6800 mp din care 1500 mp spațiu acoperit.
La deschiderea oficială a luat parte, alături de autorităţile locale, judeţene şi parlamentari suceveni, Simona Allice Man, secretar de stat în cadrul Ministerului Agriculturii şi Dezvoltării Rurale. Panglica inaugurală a târgului a fost tăiată de secretarul de stat, împreună cu preşedintele Camerei de Comerţ şi Industrie Suceava, Nicolae Troaşe, după care, întreg grupul de oficialităţi s-a îndreptat către expozanţi.

















































































